صفحه اصلی :: فلسفه و عرفان اسلامی :: پریچهره حکمت، زیبایی شناسی در مکتب ملاصدرا
نسخه قابل چاپ

پریچهره حکمت، زیبایی شناسی در مکتب ملاصدرا
تصویر بزرگتر...
نام کالا : پریچهره حکمت، زیبایی شناسی در مکتب ملاصدرا

(تعداد رای: 43)

نظرات کاربران (0 پست)

قیمت کالا : ۳۵۰,۰۰۰ ریال

مؤلف: علی بابایی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت جاپ: سوم
تعداد صفحات: ۳۹۲
شابک: ۹۷۸۹۶۴۲۶۷۱۱۵۱

 

پریچهره حکمت، زیبایی‌شناسی در مکتب صدرا، تالیف علی بابایی

این نوشتار در پی تحقیق تعریف، و تبیین اندیشه‌های حکیم صدرالمتالهین حول محور زیبایی و بیان رابطه زیبایی‌شناسی این مکتب با مهم‌ترین مسائل و مبانی حکمت متعالیه است.

در فصل اول کتاب سابقه تاریخی زیبایی‌شناسی در بین فلاسفه بزرگ مطرح شده است. فصل دوم با عنوان مسایل زیبایی‌شناسی در حکمت صدرا به مهمترین مفاهیم و مسایل مطرح شده در حکمت متعایه توجه شده است. فصل سوم با عنوان ساحت‌های زیبایی‌شناسی در حکمت صدرا با سه عنوان کلی مطالبی طرح شده است: ۱-زیبایی عقلانی و جسمانی،۲-عشق و زیبایی، ۳-واجب و زیبایی.

در فصل چهارم ارتباط ارکان مهم حکمت صدرا با زیبایی‌شناسی آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. از آن جمله تاثر دین باوری صدرا در زیبایی‌شناسی اوست.

فصل نهایی به نتیجه‌گیری از بحث اختصاص دارد. برخی از این نتایج چنین است: معرفی وجود به عنوان بستر زیبایی‌های عقلانی و جسمانی، وابسته نبودن خیریت وجود به ادراک ما، بیان خلق بالخلاقه به جای خلق بالتقلید، متباین بودن عشق و هوس و ... .

این کتاب رساله فوق لیسانس نویسنده است. علی باباییسابقه ترجمه کتاب‌های شواهد‌الربوبیه، رساله‌های خلق اعمال، اتحاد عاقل و معقول، اصالت جعل وجود از ملاصدرا و تفسیر عرایس البیان از شیخ روزبهان بقلی در شش جلد را در کارنامه خود دارد که همگی در انتشارات مولی منتشر شده‌اند.

آیا در رابطه با پریچهره حکمت، زیبایی شناسی در مکتب ملاصدرا سوالی دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر از فرم زیر استفاده نمایید.

نام شما:

پست الکترونیک:

لطفا دقیقا مشخص نمایید در مورد محصول چه اطلاعاتی می خواهید پریچهره حکمت، زیبایی شناسی در مکتب ملاصدرا:

 به این کتاب امتیاز دهید 
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
خیلی بد