صفحه اصلی :: تاریخ :: تاریخ تمدن؛ تحلیلی از تاریخ جهان از آغاز تا امروز
نسخه قابل چاپ

تاریخ تمدن؛ تحلیلی از تاریخ جهان از آغاز تا امروز
تصویر بزرگتر...
نام کالا : تاریخ تمدن؛ تحلیلی از تاریخ جهان از آغاز تا امروز

(تعداد رای: 31)

نظرات کاربران (2 پست)

قیمت کالا : ۷۵۰,۰۰۰ ریال

مؤلف: ارنولد توین بی
مترجم: دکتر یعقوب آژند
قطع: وزیری
نوع جلد: گالینگور
نوبت جاپ: پنجم ۱۳۹۴
تعداد صفحات: ۷۹۲
شابک: ۹۷۸-۹۶۴-۵۹۹۶-۳۷-۴

 

تاریخ تمدن، تحلیلی از تاریخ جهان از آغاز تا امروز. نوشته ارنولد توین‌بی، ترجمه دکتر یعقوب آژند.

این کتاب چکیده نظرات و عقاید یکی از نظریه‌پردازان تاریخ مدرن جهان است که دید او در این کتاب یک دید عام و مشترک انسانی است. توین‌بی در این اثر نهایی خود که بدان عنوان «انسان و مام وطن: روایتی از تاریخ جهان» نهاده، تمامی هم خود را مصروف وصفی از یک مثلث جهانی یعنی زیست کره، مام وطن و انسان می‌کند.

هدف توین‌بی از مطالعه تاریخ مقایسه تمام تمدن‌های شناخته شده بود تا بدین وسیله علل سقوط و صعود آنها را کشف کند. او تاریخ را یک امر جهانی میدانست و معتقد به تسلسل تمدن‌ها بود و به توجیه آنها می‌پرداخت. به نظر او ۲۶ تمدن وجود دارد که ۲۱ تمدن از این ۲۶ تمدن از بین رفته‌اند. او معتقد به ستیز تمدن‌ها بود و به قانونی بین تمدن‌ها باور دارد که مطابق آن جملگی تمدن‌ها از میان می‌روند و تمدن‌های جدید به جای آن‌ها می‌نشینند و از اینجاست که تمدن‌ها را به صورت همزمان زمان‌بندی میکند و به بررسی و هم‌سنجی آنها مبپردازد.

کتاب حاضر چکیده تمامی نظریات و بررسی‌های تاریخی توین‌بی و گزیده تمامی مطالعات او در باب تاریخ بشریت است که پس از فوت او انتشار یافت. او در این کتاب تاریخ بشر را به صورت تحلیلی از هبوط آدم تا سال ۱۹۷۳ میلادی به بحث و فحص می‌گیرد. این کتاب با اثر مشهور توین‌بی، «بررسی تاریخ» متفاوت است. توین‌بی «بررسی تاریخ» را در دهه چهل و پنجاه میلادی نگاشت که بعدا خلاصه‌ای از آن نیز منتشر شد. کتاب حاضر حدود سی سال بعد از آن منتشر شد و آخرین اثر توین‌بی است، لذا حاوی آخرین نظریات توین‌بی در باب تاریخ جهان است.

توین‌بی در مقدمه چنین مینویسد:

ارائه گزارشی جامع از هر چیز مستلزم گزینش است. فکر و اندیشه بشر گنجایش و کارایی گزارش جامع و همه جانبه‌ای درباره یک چیز واحد را ندارد. گزینش امری ناگزیر است، اما همین گزینش هم به ناچار دلبخواهی خواهد بود، انبوه اطلاعاتی که حاصل گزینش یک محقق است جای نقد دارد، مثلا گزینش وقایع تاریخی که در سال ۱۸۹۷ بسیار مناسب و چشمگیر به نظر میرسید در سال ۱۹۷۳ یک گزینش بی حاصل و نارسا مینمود. نگارنده در این تحلیل سعی کرده تا به تمدن غرب و پیشینیان آن اهمیت گسترده‌ای را که معمولا در بررسی‌های غربی تاریخ جهان بدان قائلند ندهد، بلکه تلاش او معطوف به این شد تا به ورطه کم بها دادن به تمدن غرب و پیشینیان آن نیز نیفتد. با این همه چه بسا خواننده چینی خواهد گفت که نگارنده برای تمدن غرب بها و اهمیت زیادی قائل شده و خواننده غربی نیز اذعان خواهد داشت که او در تلاش برای بررسی منصفانه تمدن غرب و پیشینیان آن بیشتر بر گذشته تکیه کرده است.

آیا در رابطه با تاریخ تمدن؛ تحلیلی از تاریخ جهان از آغاز تا امروز سوالی دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر از فرم زیر استفاده نمایید.

نام شما:

پست الکترونیک:

لطفا دقیقا مشخص نمایید در مورد محصول چه اطلاعاتی می خواهید تاریخ تمدن؛ تحلیلی از تاریخ جهان از آغاز تا امروز:

 به این کتاب امتیاز دهید 
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
خیلی بد