صفحه اصلی :: استاد محمد خواجوی :: امامت در قرآن، سنت، عقل و عرفان
نسخه قابل چاپ

امامت در قرآن، سنت، عقل و عرفان
تصویر بزرگتر...
نام کالا : امامت در قرآن، سنت، عقل و عرفان

(تعداد رای: 14)

نظرات کاربران (1 پست)

قیمت کالا : ۸۰,۰۰۰ ریال

مؤلف: محمد خواجوی
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
نوبت جاپ: چهارم
تعداد صفحات: ۸۰
شابک: ۹۶۴۵۹۹۶۹۱۰

 

امامت در قرآن و سنت و عقل و عرفان

تالیف محمد خواجوی

(از مقدمه مولف بر کتاب) در این رساله بر آنیم که امامت را از کتاب و سنت و عقل و عرفان برای برادران ایمانی روشن کنیم. از این رو وجیزه‌ای در امامت که مستند به قرآن و حدیث و غقل -هر سه- باشد ترتیب دادیم، و چون روش ما به پیروی از صدرالمتالهین تطبیق با آرا و اقوال و رموزات پیشینیان از عرفا و حکماست، این مبحث را با تحلیل و توضیحی عرفانی از یکی از داستانهای مثنوی معنوی پایان می‌بخشیم تا هرکس بمقدار درکش مدعا را ادراک نماید.

داستان ملامت کردن مردمان شخصی را که مادر به تهمت بکشت، بیان کیفیت وجود اولیا و مرتبه و مقام امام بقول مولانا و بقول شیخ اکبر محیی الدین . برخی از عرفا می‌باشد که در این مبحث نفی مهدویت نوعیه -که متاسفانه برخی چنین برداشتی بعید از آن دارند- و اثبات وجود امام را در راس هرم مخروط ولایت و قله عنایت ربانی می‌نمایپ، و متناوبا بقا و موجودیتش را به صورتهای مختلف اظهار میدارد که ما هم به پیروی این عارف روشن ضمیر آن نکات دقیق را بیشتر و بهتر فهمیدن مطلب برای خوانندگان عزیز بیان داشته‌ایم.

کتاب را در ده فراز به این شرح به نگارش می‌آوریم: نخست در تعریف امامت و سپس در معنی امامت و بعد در تعیین امام و چهارم در عصمت امام از جهت قرآن و حدیث و غقل و پنجم در علم امام و ششم در امام و امامت و هفتم در تکامل پیغمبران و امامان و هشتم در امامت در قرآن و نهم امامت در نهج‌البلاغه و دهم امامت در عرفان و به ویژه در مثنوی مولانا.

آیا در رابطه با امامت در قرآن، سنت، عقل و عرفان سوالی دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر از فرم زیر استفاده نمایید.

نام شما:

پست الکترونیک:

لطفا دقیقا مشخص نمایید در مورد محصول چه اطلاعاتی می خواهید امامت در قرآن، سنت، عقل و عرفان:

 به این کتاب امتیاز دهید 
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
خیلی بد